Ve dnech 30.11. (Pá) až 2.12. (Ne) 2018 byl na pořadu víkendu turnaj kategorie ITSF Master Series: Czech Leonhart Open. V Praze ve sportovní hale TJ Pankrác se za celý víkend zúčastnilo okolo 290 hráčů v nejrůznějších kategoriích: Junioři, Open dvojice a jednotlivci, Ženské dvojice a jednotlivkyně, Mixy, 2ball, DYP, Golie War, Penalty a dokonce i Senioři si zahráli svůj turnaj. Mohli jsme vidět hru z nejrůznějších zemí: Maďarsko, Švýcarsko, Rakousko, Německo, Slovensko, Polsko a dalších.. Zde přinášíme jen stručný výčet hráčů z FSČ a užitečné odkazy na výsledky a fotky...

Hráčů z FSČ, kteří se tohoto velkolepého turnaje zúčastnili, nebylo opět mnoho, přitom se dnes dá do Prahy dojet pohodlně autobusem, či vlakem, tak snad bude jarní turnaj (MČR Leonhart 2019) na témže místě více obsazen i našimi hráči z FSČ. Jsou to vždy zkušenosti k nezaplacení.

Největším lákadlem z pohledu fotbálkového diváka byla zřejmě hra Jamala Allaloua (snad jsem to napsal správně). Nakonec však v disciplíně dvojic dostal od rozhodčího kontumaci v semi-finále a byl vyloučen z této disciplíny, zřejmě za opakované porušení pravidel a nesportovní chování. Disciplínu Mixů s přehledem vyhrál se Silvou Vávrovou, pardon nyní již Křepelovou z ČR.

Takže kdo všechno ze severu přijel nasbírat na tento turnaj zkušenosti? Především "nováčci" na Leonhartu z Ústí nad Labem: Tomáš Makovský a Luboš Adámek. Dále to byli lounští Honza "Mikro" Škoda a Martin "Dubik" Dubecký, kteří v turnaji Amatérských dvojic skončili na 17.místě. Dále duo "Krásovic" Lenka s Jirkou, kteří hráli po celý víkend. Tomu říkám velmi pěkný trénink :) Stejně tak Lukáš Rais s Adri Čepelákovou - ti se oproti minulému ročníku umístili o stupínek výše v Mixech ze 45 dvojic to bylo slušně vybojované 7.místo, přičemž před nimi nebyla žádná vyloženě česká mixovaná dvojice. Nejdále z FSČ to v sobotu dotáhli Tomáš "Pyžmoň" Džurdženík a Lukáš "Rejža" Rais (17.místo v Open Doubles a 13.místo v PRO Dvojicích), když ve vyřazovací fázi v OD prohráli s nakonec bronzovými (Kovařík - Brabenec (3.)). Dále si zde zahrál Tom Kopecky z Biliny, Michal Kladivo z Teplic s ex-severským Petrem Zelenkou, či lovosičtí Míra "Drobek" Vintrich s "Alešem  "Totikem" Tóthem. V dámských disciplínách nás zastupovaly Ivka Pazourová, Adri Čepeláková a Alča Džurdženíková.

Největším želízkem v ohni v ženských disciplínách byla Ivča Pazourová (Jedovatý lidi Lovosice), která dvojice hrála s polskou hráčkou M. Tomczuk a bylo z toho opět 4.místo, jako minulý turnaj na témže místě s Janou Paňkovou. Snad se to brzy zlomí a na dalším turnaji už to cinkne. Fandíme! V jedničkách nakonec po vyrovnané bitvě se světovou jedničkou prohrála a zakončila turnaj na pěkném 9.místě. 

V neděli odpoledne se ještě dohrával sobotní 2-ball Roller-ball a sice jako nejlepší česká dvojice se až na 4.místě ze 45 dvojic umístili Lukáš Rais s Davidem Rudolským, když prohráli s pozdějšími mistry ze Slovenska M. Jalakšou a J. Horčiakem (1.).

Konkurence je každý rok vyšší a vyšší, proto je zapotřebí neustále trénovat a zlepšovat svůj um. Myslím, že jsme jako hráči neudělali vůbec ostudu. Hráli jsme vyrovnané partie a na jaře 2019 na Mistrovství České Republiky to snad bude zase o pořádný kus lepší.

 

FOTKY ZDE (Facebook)
není nutná registrace

 

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY ZDE

 Děkujeme za přečtení,

 

vaše FSČ

 

 


1. Liga FSČ

2. Liga FSČ