Předposlední březnový víkend bylo na programu Mistrovství České Republiky na stolech Leonhart. Do sportovní haly TJ Pankrác do Prahy zamířilo hned několik hráčů z FSČ a bylo velice milé, že byla tak hojná účast. A to nejen těch, kteří tyto velké turnaje v Praze (Czech Open a Czech Championship) navštěvují takřka pravidelně, ale i těch, kteří byli úplně poprvé.

 

Konkrétně si od nás přijeli zahrát tito fotbálkáři: Adriana Čepeláková, Iva Pazourová, Lenka Růžková, Jiří Krásný, Lukáš Rais, Radek Spáčil, Michal Kladivo, Miroslav Šianský, Václav Charvát, Pavel Sečanský a ex-severočeský Petr Zelenka.

Stejně jako na prvním ITSF turnaji v Plzni se hrálo i v Praze již s novými míčky Leonhart ITSF 2018. Od nové sezóny, která začne v září budeme s těmito míčky hrát také. Dle mého skromného názoru mají oproti předchozí verzi vyšší přilnavost k povrchu i k figurkám, takže více "lepí" či drží na hraně. O trochu méně se odráží od mantinelů a celkově mají menší dynamiku než ty loňské, tak se nechme překvapit jak se s novými míčky vyrovnají naši hráči od příští sezóny.

V páteční disciplíně mixů se nejvíce zadařilo Rejžovi s Adri, když skončili na 9.místě ze 45 mixů. Další želízka v ohni jsme měli ve válce brankářů a v penaltách, kde hráli Ivka a duo Krásovic. V Ženských dvojicích si zahrála Ivka Pazourová s Janou Paňkovou a bylo z toho 4.místo z 20 ženských dvojic, gratulujeme.

V hlavní disciplíně Open Doubles je nejprve nutné prokousat se kvalifikačním sítem a postoupit do pavouka pokud možno z co nejlepší pozice, abyste nechytli v prvním kole hned nějaké TOP zabijáky. Postup se povedl hned několika našim dvojicím, ale co čert nechtěl, v prvním kole pavouka na sebe narazily dvojice Kladivo-Zelenka a Kačer-Šianský. Kdo by řekl, že Sanka se Šiou jasně vyhrají, ten by se velice pletl. Po výhře 3:0 na legy pokračovala dál dvojice Kladivo Zelenka a pro Šíu se Sankou turnaj dvojic skončil. Kladivo Zelenka následně své tažení ukončili ve druhém kole eliminace, stejně jako Rais se Spáčilem a bylo z toho 33.místo z 91 dvojic.

Za zmínku jistě stojí 9. místo v ženských jedničkách pro Ivku ze 38 hráček a 17.místo v Open Singles pro Rejžu.

Turnaj to byl velice nabitý z pohledu konkurence, a tak jsme mohli shlédnout hru Němců, Maďarů, Poláků, Rakušanů, Slováků a dalších, kteří přijel na tento turnaj kategorie Master Series sbírat cenné body do žebříčků. Hlavni disciplínu Open Doubles ovládla mladá německá krev – Benjamin Struth a Alexandr Di Bello. V Open Singles vyhrál opět německý hráč Maxmilian Hoyer a náš Ladislav Křepela skončil na krásném 3.místě.

Díky všem, kteří jeli, byl to víkend nabitý fotbálkem a sběr cenných zkušeností.

Kompletní výsledky zde

 

Fotogalerie na Fb zde

 

 

 

 

 


1. Liga FSČ

2. Liga FSČ