Dne 22.9. se konal první multitable turnaj v Lounském foosballovém klubu Kapitán v Lounech.  Jelikož nedávno začala druhá liga a dva týdny na to měla začít první, hodně hráčů má do foosballu chuť a tak jsem jako organizátor tajně doufal v alespoň 10 dvojic...

   Nakonec to s účastí dopadlo více než nadplán! Přijeli hráči ze Zabrušan, Teplic, Litvínova, Bíliny a Lovosic. Startovní pole doplnili domácí Louňáci a vzešlo z toho neskutečných 15 dvojic. Nakonec jsme to s několika dalšími překřtili na neoficiální zářijový krajský pohár, na kterém opravdu nechyběla dobrá nálada. Hrálo se na stolech značky Rosengart, Garlando, Bonzini a v neposlední řadě Leonhart.  Kvalifikace se hrála na tři skupiny po pěti týmech, postupovali všichni a hrálo se na všech stolech náhodně. Až v KO pavouku se hrálo na dva legy, každý si zvolil svůj stůl, který se po legu měnil. Pokud došlo na leg rozhodující, hráči přebíhali z jednoho stolu na druhý, dokud se nerozhodlo. Trochu jsem se obával, že si většina hráčů zvolí Leonhart, ale vůbec tomu tak nebylo. Když bych trochu přimhouřil oko, bylo to na všechny stoly vyrovnané a i proto se vyřazovací část odehrávala rychle , mohli se hrát až do posledního zápasu čtvrtfinále dva zápasy najednou, což bylo pro urychlení turnaje velké plus. 

   Vítězem celé kvalifikace byla Havraní dvojice Kouíí Krza, kteří byli jako jediní nasazení rovnou do čtvrtfinále.  Vítězem druhé skupiny byla dvojice Rejža Bočky a poslední skupinu vyhrál Micro s Brzdou. Jak tomu tak u nasazených dvojic (a to zejména u těch méně zkušených hráčů) bývá, větší pauza jim neprospívá a mají problém v pokročilých hodinách předvést výkon z předešlých bojů.  Vítězové kvalifikace prohráli se zabrušanskou dvojicí Kejml Knedlik, kteří v dalším kole podlehli Pyžimu s Melounem 7:5 v rozhodujícím legu! Druhou stranu klestil Rejža s Bočkym, stejně jako Micro s Brzdou.  K Pyžimu s Melounem se nakonec dostala jedna ze čtyř smíšených dvojic a to Ivča Drobek.  Zajímavostí bylo, že v tuto chvíli už se nehrál Rosengart, ale ani Leonhart!  Nabízí se zde polemika, jestli Leonhart je dobrá volba, protože týmy, kteří si ho zvolili na něm patrně neměli takovou výhodu jako Ti, kteří si zvolili stůl jiný. Ve všech 4 zápasech –dvě semifinále + finále a zápas o třetí místo se už hráli jen stylem Garlando vs Bonzini.  Do finále se nakonec dostali Rejža s Bočkym a Pyži s Melounem.  Pyži s Melounem ve všech zápasech na Bonzini víceméně dominovali a sázeli na to i ve finále. První zápas prohráli s Rejžou a Bočkym 5:4 a šlo se na Bonzini. Domácí dvojice si věřila, ale krutě narazila zejména na skvěle střílejícího Bočkyho, a i proto skončilo finále 2:0 ve prospěch Rejži a Bočkyho. Zápas o třetí místo se hrál na tři legy a zvítězila v něm lounská dvojice ze Soudku Micro Brzda, na nepopulárním, ale hezkém místě skončila Ivča s Drobkem.  Ještě jednou díky všem kteří dorazili, vypadalo to, že se všichni parádně bavili a proto připravujeme další turnaj pravděpodobně 22.10.  

Ohlasy na turnaj: 

Marie Máří Duchoslavová: Na turnaji byla super nálada a lidi byli evidentně natěšení na fotbálek, jelikož někomu sezóna nedávno začala a někteří měli těsně před startem. Zahrála jsem si kvalifikaci na všech stolech, což bylo super, například Rosengart jsme nehrála již několik let. Byla jsem nadšená z tolika lidí i super atmošky. 

Jan Micro Škoda: Parádní turnaj, překvapivě hodně dvojic z širokého okolí, systém parádní a výsledek taky... Co dodat, super akce, už se těším na další ! 

Pavel Paulí Soukup: Bylo to super!... Jen mě štve že jsme nepostoupili dál. 

Miroslav Drobek Vintrich: Za všechny Lovosické mohu říct, ze se turnaj velmi povedl. Účast kvalitních hráčů, množství lidí a super atmosféra se nám všem velmi líbila. Nasbírané zkušenosti na odlišných stolech, než jsme zvyklí hrát, jsou jen příjemným bonusem. Díky za pozvání a budeme se těšit na další podobný turnaj.

Jan Trempy Trampota: Co říci ? Pátek paráda, s organizací spokojenost. Všechno běželo jak má a parádně jsme si zahráli . Za mě to nemělo chybu.

Lukáš Rejža Rais: Byl jsem mile překvapen hojnou účastí, i přesto, že se jednalo o Multitable a někdo třeba nemá v oblibě jiné stoly... 15 dvojic je jak malý krajský pohár.. Takže super. Organizace také zvládnuta i když na papíře.

 

Fotogalerie z tohoto turnaje na Facebooku: --- FOTO ZDE ---

Video o organizaci a systému turnaje na Facebooku: --- VIDEO ZDE ---

Kompletní výsledky:

RoLeGaBon č.1 - Dvojice - Eliminace  
     
Počet Hráčů (Týmů): 15    
     
Umístění jméno FSČ
C
1 Rais Lukáš - Bockay Josef 10
2 Džurdženík Tomáš - Zítka Michal 8
3 Škoda Jan - Rubeš Martin 6
4 Vintrich Miroslav - Pazourová Iva 5
5 Verner Lukáš - Kumberová Anna 4
5 Polák Ondřej - Soukup Pavel 4
5 Svoboda Kamil - Kraus Filip 4
5 Kohlíček Petr - Hank Lukáš 4
9 Rožec Stanislav - Kechner Tomáš 3
9 Duchoslavova Marie - Kapucián Jaroslav 3
9 Toth Aleš - Pospíšil Lukáš 3
9 Kladivo Michal - Stará Marie 3
9 Douda Matěj - Trampota Jan 3
9 Lang Jakub - Kozák Vlastmil 3
9 Růžková Lenka - Kühlweinová Andrea 3

 

 


1. Liga FSČ

2. Liga FSČ