Do ligové sezóny FSČ 2020/2021 se přihlásilo 18 týmů (1. Liga: 8 týmů, 2. Liga: 10 týmů). Úplným nováčkem je tým Superhrdinové, který bude hrát v Edenu v Ústí nad Labem. Tým je tvořený převážně hráči a hráčkami z Prahy a můžeme se tak těšit, že pestrost a kvalita hry se u nás opět zvýší. Další zákulisní info v článku...

Je skvělé pozorovat, jak se zájem o FSČ ligu rozrůstá.

Další tým, který se "nově" utvořil ve druhé lize je tým "Sallátors". Tři hráči (Miro, Jiras a Slash) již mají zkušenosti se zdejší ligou a právě končící sezónu pomohli týmu FC Soudek Louny k vítězství ve 2. Lize a postupu do Ligy první. Následně se FC Soudek přejmenoval na Killa Bees Louny a také obměnil svůj tým, kde nabral další posily z Prahy. Sallátors jsou tedy hráči, kteří se oddělili od Soudku a naopak přibrali další nové tváře a už dle soupisky to vypadá více než nabitě. (odkaz najdete na konci článku).

Ještě se vrátím ke Killa Bees (tedy bývalému Soudku), tam na soupisce můžeme vidět kromě jiných např naše české juniorské reprezentanty Olivera Ladru či Marka Jordána.  

Dnes je již jisté, že po prohře 5:6 na penalty sestupují zpět do druhé ligy „Děti Loutkárny „A“ Litvínov. Co zatím není jisté, je to, jak dopadne Baráž a zda se nakonec udrží DobDogs Ústí nad Labem, nebo naopak z druhého místa 2.Ligy postoupí FC SuperStroje Louny. Baráž se dohraje v září 2020 a hned poté zveřejníme Rozlosování ligy.

Termín prvního ligového zápasu je stanoven na 4. 10. 2020. To, kdo s kým bude hrát, se dozvíte po dohrání baráže (do konce září).

Další přestupy, které jistě stojí za zmínku jsou například Lukáš Taclík (z DobDogs Ústí nad Labem do "FC ŠB Teplice"), Jiří Sailer (z Dě-Lo "A" Litvínov do Sewerní pivoníři Most), Pavel Soukup a Michala Kopecká (z Sklípkani do Skunkové Duchcov).

Také tým FC Bílina posílil o dva pražské hráče a to Honzu Baziku a Kubu Routnera a klade si tak za cíl metu nejvyšší, uvidíme zda jim to letos konečně vyjde.

Tým "Huháč Chomutov" se přejmenoval na "Slackers" Chomutov, což v překladu znamená tuším "Lenoši" :), ale sám moc dobře vím, že tomu tak není, protože byli první, kdo měl včas odeslané Přihlášky týmu i hráčů a řádně zaplacené poplatky na účtu FSČ ;).

Mám také radost, že se zpět do ligy vrací některé známé tváře jako například Cartman do Dě-Lo "A", či Mára do Lucky-Ballu. Nemám však radost, že nás v lize opouští Ivka Pazourová, ale takový je život a přeji Ivce v osobním i profesním životě jen to nejlepší. Snad na nás a fotbálek nezapomeneš :) Dále tým Sklípkanů přibral nové tváře a celkově mi přijde, že fotbálek pomalinku ale jistě začíná bavit stále více lidí.

Odhaduji průběh této sezóny jako velmi napínavý, ale zároveň velmi náročný, co se týče počtu zápasů a volných hracích dnů. A to nemyslím jen první ligu, ale především tu druhou. Proto přeji všem úspěšné hraní v soutěži a vstřícnou domluvu v případě, kdy bude jeden tým potřebovat například odložit utkání. Těch volných nedělí totiž nebude mnoho, ale věřím, že to dáme.

A nám všem, i organizátorům, aby soutěž pokračovala a také abychom se opět scházeli u fotbálků (a bez roušek, pozn. redakce). 

Na závěr ještě popřeji mnoho zdaru do FSK Plzeň ligové soutěže, kde to nakonec vypadá na krásných 7 týmů.

Ligové tabulky - odkaz na Všechny soutěže

Odkaz zde: http://foosmag.cz/liga/tabulka