Kapitáni na Valné hromadě rozhodli o tom, že za rok bude v první lize pouze 6 družstev, stejně tak ve druhé, pokud budeme mít za rok alespoň 17 družstev. Změna prošla víceméně jednoznačně.

Důvody těchto změn jsou jednoduché: Atraktivita soutěže, aneb stále bude oč hrát. A další důvod je časový: Vznikne mnohem více volných nedělí, např. pro možnost dohrávek.

Jak vše bude probíhat?

Ligy budou ještě mnohem více napínavější, neustále se bude bojovat o holé přežití! První a potažmo i druhá liga budou mít svou prestiž s velkým P.

Popis obrázku

První liga:

Po základní části (každý s každým dvakrát) se liga rozdělí na ty, kteří se zachránili a hrají play off o mistra první ligy a na ty, kteří se budou snažit udržet.

Vzhledem k tomu, že se letos první liga redukuje z 8 na 6 družstev, hraje celá spodní 4ka o udržení. Budeme hrát play out 5-8 a 6-7 na dva vítězné zápasy. Družstva, která prohrají, padají do druhé ligy.

Ti, kteří se zachrání, si rozdají každý s každým společně s druhým týmem z druhé ligy. Je to baráž pro tři družstva, kde pouze vítěz bude hrát za rok v první lize, ostatní dvě družstva budou hrát ligu druhou.

Druhá liga:

Po základní části bude nadstavbová část pro první tři družstva, kteří si spolu každý jednou zahrají a body se jim budou sčítat dále do tabulky. Vítěz postupuje rovnou do první ligy, druhý hraje baráž, třetí zůstává v druhé lize.

Ostatní si zahrají malý pohár FSČ, který tento rok zaručuje vítězi udržení v druhé lize, pokud bude za rok alespoň 17 družstev. Bude se hrát systémem play off na jeden zápas. Výše postavený má výhodu domácího prostředí se vším všudy. Ostatní si za rok zahrají ligu třetí.

Tomáš "Pyžmoň" Džurdženík