Článek Tomáše Džurdženíka rekapitulující první polovinu ligové soutěže FSČ 2019/2020 (6. ročník ligy FSČ).

Máme rok 2020 a v ligových soutěžích již nastal čas odvetných klání. V první lize se drží na prvních příčkách tradiční trojka a to FoosClub Bílina, Brooklyn Louny (obhájce ligového prvenství) a mostecký 035 Clan. Čtvrté místo drží družstvo Jedovatých Lidí z Lovosic, které má po posledním vyhraném zápase s právě pátým Lucky ball Most náskok pěti bodů. Lucky ball Most letos výrazně posílil o borce z Plzně (David Kopic, Renda Sokol a Kuba Horečný), a tak se dá očekávat, že boj o čtvrté místo bude otevřený až do konce. Po tom, co Lukáš Hladík před lety odemkl pomyslná vrata do FSČ ligy pro přespolní hráče, tak letos se s nimi na naše poměry roztrhl pytel. Hned tři borci žijící v Plzni se upsali vlastní krví Luckyballu Most, Veronika Králová z Prahy hraje za Špekovou Brigádu Teplice a před koncem první poloviny soutěžě byl dopsán na soupisku Dětí Loutkárny Litvínov "A" David Štěpán z Karlových Varů.  Právě Špeková Brigáda Teplice je letos nemilým překvapením sezóny. Minulý rok postoupila mezi nejlepší čtyřku a prohrála až v rozhodujícím zápase o bronz. Letos se plácá kolem 6. místa a na postup do Play off už to patrně nevypadá.

 

 

A jak to vypadá v druhé lize?

Nováček FC Superstroje  Louny, který tak úplným nováčkem není, vévodí druhé lize se ztrátou jednoho bodu, který ztratil v prvním zápase proti ex-provoligovému týmu Sklípkani foosball team, jenž je překvapivě až na 5. místě! Tento tým nechce ponechat nic náhodě, a tak angažoval do svých řad Kamila Kačera! Druhé a třetí místo patří kvalitním druholigovým družstvům, které si to minulý rok rozdaly o bronzové příčky a to Skunkům Duchcov a Huháči Chomutov. Na čtvrtém místě se drží Sewerní Pivonýři Most, kteří letos posílili o zkušeného hráče Michala Kačera, který když přijde, tak může vyhrát jakoukoliv hru v lize. Tabulku uzavírají družstva z Loun Soudek a Havrani a na chvostu tabulky se krčí Děti Loutkárny Litvínov B.

 

Kdo se podle Vás dostane do Play off první či druhé ligy a proč? Napište nám to do komentářů 😊 

 

A nakonec jedna řečnická otázka? Myslíte si, že je náhoda, že bývalí hráči Bečova hrají všichni o Play off ať už v první či druhé lize?

Osobně musím říct, že mi tohle družstvo v lize chybí, máte to tak stejně?

Pyži