Do prvoligového týmu Lucky-Ball Most nastoupili v nové sezóně FSČ 2019/2020 dva zkušení hráči z Plzně. O tom, jak se jim vydařil vstup do sezóny, jaké mají ambice a něco více nám prozradili René Sokol a David Kopic... 

Ahoj Rendo, ahoj Davide, můžete se v krátkosti představit pro ty, kteří vás neznají?

Renda: Takže ahoj! Jsem rodilý Plzeňák, fotbálek hraju asi už od pravěku 😄 Byl jsem u zrodu vůbec první fotbalkový ligový soutěže (Rosengart) v Západočeském kraji. Cca leta páně 2002. Od té doby pořád hraju. Srdcově jsem vyrostl na Bonzini a posledni 3 roky se předělávám na Leu.

Renda Sokol na WCS Leonhart v německém St. Wendelu

David: Ahoj jmenuji se David Kopic je mi 35 let fotbálek hraju cca 20 let a ligu jsme v Plzni začali hrát cca před 18ti lety za legendární tým "Blumy z jižáku"😁.

David Kopic na World Cupu ve španělské Murcii

 

Vím, že jste se poohlíželi po ligovém angažmá a nakonec zvítězil tým "Lucky-ball Most", co vás nakonec přivedlo do tohoto týmu?

Renda:   Proč Lucky-ball? Souhra náhod, přání, znám Křéňu z Plzně a chtěl jsem být v týmu ve kterým bych mohl uplatnit to trochu, co za ty 3 roky na Leu hraju. Chci tým podpořit svou hrou a nebýt v týmech v popředí tabulky a slíznout smetánku zadarmo!

David:  Zaprvé bylo důležitý, že tam už byl Renda a ve 2 jsou ty cesty na drsný sever snazší😁. A za druhé jsem chtěl do teamu který nehraje úplně na špičce abych neleštil lavičku🤣. 

Tak to rád slyším (čtu) a myslím, že v Lucky-ballu budete za velmi platné hráče. Myslím, že na lavičku by to Davide nebylo :) 

 

Máte spolu odehraný první zápas proti Litvínovu "A", můžeš to nějak blíže popsat? Co jsi očekával? Jak se to vydařilo?

Renda: První zápas dopadl určitě skvěle. Alespoň pro mou hru tak, jak jsem se na něj připravoval. Konečně můžeme hrát plnohodnotnou ligu, poznávat nové hráče a hlavně být součástí super organizace kterou už léta těžko v Plzni hledat.

David: No očekával jsem hlavně 3 body což jsme zvládli, ale jednoduchý to rozhodně nebylo. Na začátku se objevila trošku trémička ale po prvním prohraném zápase ze mě spadla ☺️.

Díky Rendo za chválu :) No Děti Loutkárny letos postoupily do první ligy a teď jsem sám zvědav jak se s tím "poperou", držím jim pěsti, jako všem týmům, vždy jde o to, ukázat lepší hru a to vede k výhře.

 

Jaké máte s týmem ambice a co říkáš na spoluhráče? 

Renda: S týmem jsme se shodli, že se dostaneme do play-off 😀 a budeme pro to dělat maximum. Je to skvělá parta, srdcaři a to by nás mělo hnát dopředu. Jsem vděčný za to že můžu hrát pod taktovkou severočeského fotbálku. Oceňuji a obdivuji Vaší píli a snahu jít cestou kterou kráčíte. 😉❤️

David: S týmem by jsme se chtěli prokousat do top 4. Bude to dřina, ale pak už se může stát cokoliv🤪 Spoluhráči jsou dobrý a chemie v týmu též, tak doufám že nám společné cíle vyjdou.

To se dobře čte, ještě jednou díky moc. No nebude to určitě jednoduché, ale šance tu určitě jsou.

 

 

Díky moc za pochvalu, budeme se snažit. Přeju Vám i celému týmu ať se ve FSČ lize daří a stále Vás to baví.

Na viděnou u fotbálku,

Rejža