Foosball Magazin - Oficiální fotbálkový web spolku Foosball Severní Čechy

Přinášíme vám stručný report z Vyhlášení sezóny 2017/18. Na konci článku najdete i odkaz na tabulkový přehled všech ocenění, na fotogalerii a na statistiky 1. ligy... Příjemné počtení.

Vyhlášení sezóny 2017/2018 

   V sobotu 16. června 2018 se v mostecké hospůdce "Dřevák" uskutečnilo slavnostní "vyhlášení" čtvrté ligové a turnajové sezóny pod hlavičkou spolku Foosball Severní Čechy (FSČ). Až na dva ligové týmy ze čtrnácti (Havrani Louny a Skunkové Duchcov), měli všichni svá hráčská zastoupení. Této slavnostní události se zúčastnilo necelých padesát hráčů.

   Na programu byl turnaj losovaných dvojic (DYP) a večer se hrál turnaj v populárním 2-ballu. Po ukončené kvalifikaci náhodného losu nastala slavnostní chvíle, kdy spolek FSČ začal oceňovat ty nejlepší hráče a hráčky za celou sezónu. Nerozdávaly se jen ceny výkonnostní, ale i individuální.

   Celý rok k nám jezdila 23-letá Andrea Machálková až z okolí Zlína, a proto získala od FSČ cenu pro největší poklonu. Radek Spáčil z Bíliny získal cenu pro překvapení sezóny, za to, že se umístil v žebříčku dvojic vysoko (3.místo) a to opravdu čekal jen málokdo. Cena Návrat sezóny putuje do Chomutova, konkrétně Martinovi Kúdelovi, jenž se po několikaleté pauze vrátil ke stolnímu fotbalu dělat radost nejen hrou, ale i tradiční dobrou náladou. Hráči a hráčky si volili hráče roku a k překvapení organizátorů tuto cenu vyhrála Iva Pazourová, vice-mistryně republiky, čerstvá reprezentantka ČR a vítězka ženského žebříčku jedniček, hrající za Jedovaté Lidi Lovosice. Druhým hráčem, uvedeným do Síně slávy, se po Lukáši Kramperovi z Bečova, stal vášnivý rybář Nicol Antala z Mostu, který už sice pravidelně nehraje, ale je spolu s Petrem Eretem historicky nejúspěšnější krajskou dvojicí stolního fotbalu v kraji. Dále jsme vyhlašovali ocenění pro nejlepší podporu FSČ. Toto ocenění získali hned 4 hráči: Pepé Tůma ze Sklípkanů - za podporu spolku FSČ v úplných začátcích kdy nám pomáhal s rozvozem stolů a s organizací některých turnajů (Multi-table v Zabrušanech či Open-Air v Křemýži..), Míra "Drobek" Vintrich za pomoc při tvorbě loga FSČ, za věnování Roll-Up banneru, který jsme následně nechali potisknout a který nás doprovází na všech turnajích a za pomoc při organizaci turnajů. Další dva hráči byli společně, jelikož nám v posledních měsících pomáhají s distribucí stolů na turnaje a zpět - Martin "Brzda" Rubeš a Honza "Bezuch" Bezouška. Hoši děkujeme! Ještě jsme vyhlašovali cenu pro největšího pohodáře na turnajích, ale bohužel se nemohl dostavit, takže cenu předáme na nejbližším krajském turnaji, až se zúčastní.

Druhou ligu vyhrál Lucky-ball Most, před Sklípkany Zabrušany (nyní Kladruby). Stupně vítězů uzavírá družstvo Děti Loutkárny Litvínov před týmem Soudek Louny. Malý pohár FSČ získali Skunkové Duchcov, ale bohužel se nikdo z nich nedostavil, takže pohár opět předáme na nejbližším krajském turnaji, až někdo z nich dorazí. Ve druhé lize jsme vyhlašovali také "ALL-STAR TEAM 2.ligy" a do něj se dostali tyto "hvězdy" :) : Pavel Soukup, Martin Šedý, Martin Kúdela a Jan Škoda, gratulujeme. Kromě těchto cen jsme ještě hlasovali pro nejlepšího hráče 2.ligy a do finále se se stejným počtem hlasů dostali Martin Šedý a Pavel Soukup. Po dalším nerozhodném stavu "velikosti aplausu" nezbývalo nic jiného, než že si tito dva zahrají fotbálkový zápas v jedničkách. Přihlíželo opravdu velké množství diváků a nakonec se z prvenství radoval "sklípkan" Pavel Soukup.

O postup z druhé ligy či o sestup z první ligy si zahráli čtyři týmy tzv. "baráž" - "Špekovka" Teplice, "Jedovatý lidi" Lovosice, "Lucky-ball" Most a "Sklípkani" Kladruby. Prvoligové týmy si po vítězstvích nad těmi druholigovými obhájily své působení v první lize, takže nikdo nesestoupil a nikdo nepostoupil. Nejužitečnějším hráčem baráže byl vyhlášen Aleš Tóth.

V součtu disciplín dvojic a jednotlivců vyhrál opět Lukáš Rais z Bíliny. Zbytek vyhlášení už byl ovšem v režii hráčů Lounského Brooklynu.  Žebříček Dvojic ovládl Tomáš Džurdženík, neméně prestižní žebříček jednotlivců pro změnu Miroslav Šianský, který na zápasy a turnaje dojíždí až z Prahy. Ligový titul se vrátil do Brooklynu Louny opět  po roce, když ve vyhroceném a napínavém finále se Sportklubem Bečov určil vítěze až penaltový rozstřel v rozhodujícím zápase finálové série play off. Titulu Brooklyn dosáhl pod vedením kapitána Martina Stehlíka, který byl zvolený nejlepším hráčem play off. Na třetím místě skončil obhájce titulu 035 Clan, který uhájil bronzové medaile před Foos Clubem Bílina. Aby toho nebylo málo, odnesl si Brooklyn i druhou trofej za ligový pohár, který získal opět v penaltovém rozstřelu nad Mosteckým 035 Clanem. 

Celý turnaj i vyhlášení vládla pohodová a slunečná atmosféra. Myslíme, že jsme ligovou a turnajovou sezónu zakončili a oslavili nejlépe jak jsme mohli.

Již nyní se těšíme na jubilejní pátý (5.!) ročník ligové a turnajové sezóny pod hlavičkou FSČ.

Jen připomínáme, že uzávěrka přihlášek týmů a hráčů do ligy je 31.7.2018 - přihlášky můžete posílat i elektronicky na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Formuláře - přihlášky týmů a hráčů najdete zde

  

Sumarizace - Přehled ocenění najdete zde (4 listy): Google Dokument

Fotogalerie (není nutná registrace): Foto na Facebooku

Statistiky z 1. Ligy (Pouze 1.liga z důvodů nekompletnosti a nečitelnosti zápisů z 2.ligy): Odkaz na Statistiky 1. Ligy

 

Všem hráčům děkujeme, že s námi přijeli oslavit tento fotbálkový svátek a těšíme se na vás v další sezóně 2018/2019, která odstartuje na začátku září.

Ahoj a fotbálku zdar

Tomáš Džurdženík a Lukáš Rais

 


Za finanční podpory města Bílina
sponzor: město Bílina